Ботобаев Чынгыз Калбаевич

КР Экономика министрлигине караштуу Банкрот иштери боюнча департаментинин директору

  • E-mail:mail@mineconom.gov.kg


Дайындалган күнү

Бошотулган күнү

Мамлекеттик орган

Кызматы

11.11.2019

Азыркы мезгилге чейин

Банкроттук иштер боюнча департамент (Борбордук аппарат)

Ведомстволук бөлүмүнүн башчысы (*)

01.02.2015

10.01.2018

“Мис сүт” ЖЧК 

Директор

15.04.2013

15.10.2019

“КУТ” коммерциялык эмес кооперативи

Төрага

26.03.2012

04.02.2013

КР Финансы министрлиги (Капиталдык салымдардын жана дем берүүчү гранттардын чыгымдарын пландаштыруу башкармалыгы)

Башкармалыктын начальниги

30.12.2011

26.03.2012

КР Финансы министрлиги

Министрдин кеңешчисимамлекеттик комитеттин төрагасы

21.06.2011

09.01.2012

КРӨгө караштуу МСК (Салыктык текшерүүлөр башкармалыгы)

Башкы инспектор

28.07.2010

21.06.2011

КРӨгө караштуу МСК (Салыктык текшерүүлөр башкармалыгы)

Башкармалыктын курамындагы бөлүмдүн начальниги

02.01.2010

28.07.2010

КРӨгө караштуу МСК (Салык төлөөчүлөрдү текшерүү башкармалыгы)

Башкармалыктын курамындагы бөлүмдүн начальниги

14.05.2009

01.01.2010

КР салыктар жана жыйымдар боюнча мамлекеттик комитети (Салык төлөөчүлөрдү текшерүү башкармалыгы)

Башкармалыктын курамындагы бөлүмдүн начальниги

25.12.2008

14.05.2009

КР салыктар жана жыйымдар боюнча мамлекеттик комитети (салык төлөөчүлөрдүн аудити башкармалыгы)

Башкармалыктын курамындагы бөлүмдүн начальниги

26.11.2008

25.12.2008

КР салыктар жана жыйымдар боюнча мамлекеттик комитети (салык төлөөчүлөрдүн аудити башкармалыгы)

Бөлүмдүн башчысынын м.а.

02.09.2008

19.12.2008

КР Экономикалык өнүгүү жана соода министрлиги (Иш башкармалыгы)

Башкармалыктын Начальниги

13.04.2007

29.08.2008

КР Финансы министрлиги (Финансылык контролдоо башкармалыгы)

Башкы адис

19.07.2006

13.04.2007

Экономика жана финансы министрлиги 

Бөлүмдүн башчысы

07.02.2006

19.07.2006

Экономика жана финансы министрлиги

Бөлүмдүн башчысы

01.06.2005

06.02.2006

Кыргызинтернейшенел коммуникейшенс” ЖЧК

Башкы директор

23.10.2000

26.05.2005

КР Жогорку Кеңеши (Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Мыйзам чыгаруу жыйынынын аппараты)

Улук консультант

23.08.1999

01.11.2000

КР Финансы министрлигине караштуу Мамлекеттик салык инспекциясы (Төлөмдөрдү өндүрүү боюнча башкармалык)

Инспектор

16.12.1997

23.08.1999

Бишкек шаары боюнча Мамлекеттик салык инспекциясы

Инспектор

20.01.1995

27.11.1997

"Алина" Өндүрүштүк фирмасы

Директордун орун басары

15.03.1994

12.01.1995

Жалал-Абад соода-өндүрүштүк бирикмесинин Бишкектеги филиалы

Бухгалтер


Онлайн кайрылуу